simboliai

Bendri kodų žymejimai

Supaprastinant dizaino sprendimus yra naudojami pakuotės dizaino kodai  pagal tam tikrą pakuotės tipą. Taip pat gali būti klasifikuojami į pagrindines  pakuotės grupes.

01 - Komerciniai rulonai ir lakštai.

02 – Klapaninio (amerikietiško)  tipo dėžės.

Gaminat dėžių išklotinę, iškertamos išilginės įpjovos. Viena iš vertikaliųjų kraštinių suklijuojama, susiuvama viela ar sukabinama metalinėmis kabėmis. Suklijuotas gaminys turi viršutinius ir apatinius atvartus, kurie sulankstymo metu suformuoja dėžutės dugną ir dangtį.

03 - Teleskopinio tipo dėžės.

Teleskopinio tipo dėžės  susideda iš daugiau nei vienos detalės. Jos sudarytos iš dugno dalies, ant kurios užmaunama dangtelio viršutinė dalis.

04 - Sulankstomo tipo dėžės ir padėklai.

Sulankstomo tipo dėžės ir padėklai paprastai susideda tik iš vienos gaminio detalės. Dėžutė formuojama nuo pagrindinės dėžutės apačios, atlenkiant dėžutės šonines sieneles ir dangtelį. Taip pat galima suformuoti  užsegimą,  dangtelio fikasvimą,  skirtukus, rankenas,  demonstracinį langelį.

05 - Persidengiančio tipo dėžės.

Persidengiančio tipo dėžės susideda iš kelių dalių, įdėklų ir įmovos stumdomas skirtingomis kryptimis vienas su kitu. Ši grupė taip pat apima rankovės tipo dėžes.

06 – Kieto sujungimo tipo dėžės.

Kieto sujungimo tipo dėžės susideda iš pagrindinės ir iš dviejų atskirų šoninių dalių, kurioms reikalingas kietas sujungimas - susiuvimas viela,  sukabinimas metalinėmis kabėmis  arba panašaus tipo sujungimas.

07 – Paruošto - klijuoto greito surinkimo  tipo dėžės.

Paruošto - klijuoto greito surinkimo  tipo dėžės susideda iš vienos detalės. Pagaminta dėžutė yra išklotinės pavidalo. Ji yra lengvai surenkama, todėl greitai paruošiama naudojimui.

09 – Vidinės pakuotės detalės.

Šio tipo gaminiai yra naudojami pakuotės viduje.  Pvz:  vidiniai įdėklai, pertvaros, skirtukai, grotelės, perdengimai atskirti pakuotėje esantiems elementams. Šių detalių pagalba galima  suformuoti  atskirą pakuotę, padidinant ar sumažinant jos vietą  dėžutės viduje.


Vadovaudamiesi Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 94/62/EB dėl pakuočių ir pakuočių atliekų bei Lietuvos Respublikos vidaus rinkai tiekiamų pakuočių atitikties Lietuvos Respublikos pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatyme nurodytiems pakuočių reikalavimams įgyvendinimo tvarkos aprašu, patvirtiname mūsų tiekiamos pakuotės atitiktį šiai direktyvai bei standartams LST EN 13432:2004, LST EN 13429:2007, LST EN 13430:2007; LST EN 13431:2007, LST 1655:2002, LST CEN/TR 13695-2:2004