Gofruoto kartono tipai

Gofruotas kartonas gaminamas dviejų, trijų arba penkių sluoksnių.

Image

Dviejų sluoksnių gofruotas kartonas susideda iš vieno plokščio ir vieno gofruoto kartono sluoksnio. Jo aukštis svyruoja nuo 3 iki 3,2 mm ir jis atlieka pagrinde apsauginę funkciją. Dvisluoksnis gofruotas kartonas dažniausiai naudojamas didelių ir trapių medžiagų pakavimui ir transportavimui, siekiant apsaugoti jas nuo mechaninių pažeidimų.

Image

Trijų sluoksnių gofruotas kartonas susideda iš dviejų plokščių ir vieno gofruoto kartono sluoksnių. Priklausomai nuo gofruoto sluoksnio profilio aukščio žymimas “E“ , “B“ , “C“ raidėmis.

  Trisluoksnio gofruoto kartono profilis “E“ – kitaip dar vadinamas mikrogofra. Jo storis svyruoja  nuo 1,5 iki 1,8 mm storio, gali būti rudos ar baltos spalvos. Pakuotė pagaminta iš šio tipo kartono turi labai gerą spausdinimo paviršių, tačiau skirta nedideliems svoriams ir mažų gabaritų tokioms kaip greito maisto, parfumerijos, lengvos pramonės produkcijai pakuoti.

 Trisluoksnio gofruoto kartono profilio “B“ storis svyruoja apie 3 mm, gali būti rudos ar baltos spalvos.

Trisluoksnio gofruoto kartono “C“ storis svyruoja apie 4 mm. Gali būti rudos ar baltos spalvos.

 Dėžės pagamintos iš “B“ ar “C“ tipo kartono yra pakankamai tvirtos, gerai sugeria mechaninius poveikius, atsparios smūgiams. Dėžės iš šio tipo kartono naudojamos itin plačiai ir yra skirtos įvairios paskirties maisto ir kitos produkcijos laikymui, transportavimui, pakavimui.

Image

Penkių sluoksnių gofruotas kartonas susideda iš trijų plokščių ir dviejų gofruoto kartono sluoksnių. Priklausomai nuo gofruotų sluoksnių profilių aukščių žymimas “BE“ ir “BC“. Kartono svoris svyruoja nuo 5 iki 7 mm storio. Šio tipo kartonas yra nepamainomas didelių gabaritų ir didelio svorio produkcijos pakavimui, transportavimui ir apsaugo nuo didelių mechaninių poveikių.